Vaikas sėdasi ant naktipuodžio: šie 7 patarimai jums padės

Vaikas sėdasi ant naktipuodžio: šie 7 patarimai jums padės Rašyti komentarą

Kiekviena šeima, auginanti kūdikį, gerai žino, kad ateis diena, kai teks atsisveikinti su sauskelnėmis ir žengti naują žingsnį – supažindinti vaiką su naktipuodžiu. 

Tiesa, tai nebus lengvas ir paprastas atsisveikinimas, mat paprastai kūdikiai ir vaikai pokyčius priima pakankamai sunkiai, todėl perėjimas prie naktipuodžio – iššūkis visai šeimai. 

Kaip paaiškinti vaikui, kuris yra vos pusantrų ar dvejų metukų, kad naktipuodis gali būti ir yra pranašesnis už sauskelnes? Žinoma, kad veiksmais, savo elgesiu, šypsena ir užsispyrimu! 

Jei įsiklausysite į šiuos patarimus, kuriais jau naudojasi tūkstančiai šeimų, tikėtina, kad šis naujasis jūsų vaiko gyvenimo ir raidos etapas taps lengvesnis ir be didesnio nerimo. 

Jokio dvigubo streso

Jeigu nusprendėte sauskelnes iškeisti į naktipuodį, pasirinkite tokį laiką, kuris nebūtų susijęs su papildomais iššūkiais. 

Pavyzdžiui, jeigu šiuo metu pratinate vaiką miegoti atskirame kambaryje, nesiimkite pratinimo prie naktipuodžio, nes keli iššūkiai vienu metu yra per didelis stresas dar visai mažam vaikui. 

Taip pat akreipkite dėmesį ir į darželio adaptacijos reikalus. Jeigu netrukus leisite vaiką į darželį, tai prie naktipuodžio pratinti pradėkite keliomis savaitėmis anksčiau arba vėliau. Dvigubas stresas dar niekam neatnešė naudos, todėl neapkraukite ir savo vaiko. 

Geri pavyzdžiai 

Mažiems vaikams įdomu bendrauti su kitais vaikais, klausytis istorijų apie kitus vaikus, vartyti knygeles, kuriose būna kūdikių arba vaikučių iliustracijų. Tad jei jūsų aplinkoje yra daugiau vaikų, kurie jau sėdasi ant naktipuodžio, tuomet tokia aplinka gali tapti geru pavyzdžiu jūsų vaikui.

Leiskite rinktis 

Suaugę prisimena, kad jų vaikystėje naktipuodžiai paprastai būdavo, švelniai tariant, prastos išvaizdos ir nė kiek nesisiejo su teigiamomis emocijomis. 

Laimei, mūsų vaikai gyvena tokiame pasaulyje, kuriame galime rinktis geriausius ir gražiausius naktipuodžių variantus. Nepamirškite, kad vaikai yra mažieji estetai, todėl jiems ypač svarbu, kad jų daiktai būtų gražūs, ryškūs ir skirti tik jiems, o jeigu dar primena atpažįstamą gyvūnėlį arba mėgstamą personažą, viskas – jūsų vaikas bus laimingiausias iš visų!

Tad kai nuspręsite pirkti naktipuodį, leiskite vaikui jį išsirinkti, tegu jis nusprendžia, kokios spalvos ir formos naktipuodis gali būti.  

Apdovanokite 

Jei jau žengėte pirmą žingsnį ir pasodinote vaiką ant puoduko, nepamirškite jo pagirti. Ekspertai sutartinai tvirtina, kad kuo daugiau vaikas gaus pagyrų ir komplimentų dėl įveiktų iššūkių, tuo labiau jis pasitikės savimi ir darys viską, kad vėl sulauktų įvertinimo.

Taigi, net jeigu vaikas į puoduką ir nieko nepadarė, tačiau stengėsi ir kantriai sėdėjo bent kelias minutes, būtinai jį pagirkite, paglostykite, o jeigu pavyko atlikti reikaliukus, apdovanokite jo pasiilgtu žaidimu arba kita mėgstama pramoga. 

Apie tai, koks šaunus jūsų sūnus arba dukra, garsiai (kad vaikas girdėtų) papasakokite tėčiui arba močiutėms. 

Naktipuodis visada šalia 

Šeimos gerai žino, kaip svarbu keliaujant su vaikais turėti visus jiems svarbius ir reikalingus daiktus. Mėgstamas žaisliukas, mylima pagalvėlė ir, žinoma, savas bei mielas naktipuodis. 

Jei jūsų vaikas jau pratinasi prie naktipuodžio, būtinai jį visur su savimi vežkitės. Tokiu būdu išvengsite nemalonaus tualeto ar svetimo naktipuodžio paieškų. Su savimi nešiojamą ir patogų kelioninį vaiko naktipuodį imkite visur – ir pas senelius, ir į sodybą, ir keliaudami į gamtą. 

Kai vaikas norės atlikti puoduko reikalus, kelioninis naktipuodis padės išvengti nepatogių situacijų.  

Bausmėms – ne 

Nepamirškite, kad net jeigu ir pavyks vaikui kelis kartus viską puikiai atlikti ant naktipuodžio, vis tik kažkuriuo metu gali įvykti ir nelaimingų atsitikimų, kai jis nespės nubėgti ant puoduko. Jokiu būdu nerėkite dėl to ant vaiko, nepykite ir nebauskite. 

Didžiulė pasiūla 

Labai svarbu, kad naktipuodžio reikalai jūsų vaikui keltų teigiamas emocijas. Jei vaiką sodinsite ant paprasto arba visai seno naktipuodžio, tikėtina, kad jau netrukus vaikas supras, jog nuobodus sėdėjimas nėra įdomu arba tampa tiesiog nuobodžiu reikalu.

Vis tik jeigu leisite vaikui mėgautis kiekvienu procesu ir suteiksite jam galimybę net ir puoduko reikalus paversti žaismingais, tai tikrai laimėsite. 

Tegul jūsų vaiko naktipuodis būna išskirtinis, ryškus, patogus, kokybiškas ir patvarus, o laikas, praleistas ant jo, malonus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.