Atprastukės ir mokomosios kelnaitės vaikams

Pamirškite sunkumus atsisakant sauskelnių: štai kas padės jūsų vaikui Rašyti komentarą

Dažna mama, augindama vaiką, kurį ketina atpratinti nuo sauskelnių, susiduria su nerimą keliančiais klausimais. 

Vienas pagrindinių – ką reikės daryti, kai vaikui nuimsi sauskelnes, o jis ims ir padarys balutę ant naujo kilimo arba prabangios sofos. Nejaugi teks be sustojimo valyti baldus nuo dėmių ir nemalonaus kvapo? Dar vienas – o kaip žinoti, kada vaikas jau nori atlikti reikaliukus ir kaip suspėti paduoti naktipuodį? 

Kaip smagu žinoti, kad gyvename patogumą užtrikrinančiais laikais, kai savo vaikui gali skirti tik tai, kas patogiausia, geriausia ir kokybiškiausia. 

Atprastukės – tai tarpinis žingsnis keičiant sauskelnes į naktipuodį. Tai bene geriausias variantas augančiam vaikui, kuris vis dar nėra užtikrintas, kad laiku atsisės atlikti reikaliukus ant puoduko, tačiau jau supranta, kad sauskelnės greitai liks praeityje. 

Nebarkite dėl balučių 

Visos mamos, kurios planuoja vaikus atpratinti nuo sauskelnių, susimąsto, kas bus, jeigu vaikas padarys balutę svetainėje, ant miegamojo lovos ar svečiuose. Žinoma, net jeigu nutiktų ir toks dalykas, nepykite ir nerėkite ant vaiko – turite būti kantrios ir suprasti, kad visko gali pasitaikyti.

Atprastukės yra būtent tai, kas labiausiai apsaugo aplinką nuo nelaimingų šlapių atsitikimų. Nuėmę vaikui sauskelnes uždėkite atprastukę ir kibkite į kasdienę veiklą – žaiskite su vaiku, leiskite laiką taip, kaip planavote. 

Kai vaikas atliks reikaliukus, atprastukių vidus bus šlapias, o išorė – sausa. Vaikas, pajutęs drėgmę, praneš jums, o jūs galėsite padėti susitvarkyti. 

Nemalonus kvapas – praeityje 

Mamos žino – net ir mažiausia balutė palieka nemalonų kvapą. Dažnai šeimos, pradėdamos vaiką atpratinti nuo sauskelnių, net skuba pirkti įvairius valiklius, kurie padės pašalinti kvapus iš baldų ar tekstilės, tačiau to daryti tikrai nereikia. Neskubėkite pripirkti cheminių valiklių, kurie gali suteikti daugiau žalos negu naudos. 

Jeigu vaikas atliks reikaliukus į atprastukes, joks kvapas į išorę nepasklis, namai ir baldai liks švarūs ir be jokio nemalonaus kvapo. 

Mažiau skalbinių  

Sutikite – skalbti prišlapintus drabužėlius tikrai menkas malonumas. 

Kai prasideda atpratinimas nuo sauskelnių, mamos vos spėja keisti kelnytes arba šortus, todėl skalbimo mašina nesustoja suktis. Ką jau kalbėti, jeigu drabužėlių audiniai skirtingų atspalvių, tai reikia skalbti atskirai, kelis kartus, o tai iš užimtos mamos atima nemažai laiko. 

Atprastukes labai lengva skalbti. Tai galima padaryti arba rankomis, arba skalbimo mašinoje. Jas galima skalbti su kitais panašiais skalbiniais, jos nereikalauja jokios papildomos priežiūros, tad drąsiai imkite atprastukes ir į keliones, kur galėsite jas praskalauti, esant reikalui, po tekančiu vandeniu.  

Naudojamos darželyje 

Dažnai mamos ypač jaudinasi, kas bus su vaiku, kai šis pradės lankyti darželį, tačiau nebus pilnai išmokęs visada spėti atsisėsti ant naktipuodžio. 

Čia tikrai į pagalbą gali ateiti atprastukės. Jos ypač rekomenduojamos vaikų darželių auklėtojų. Jos padeda išvengti šlapių atsitikimų žaidimų ir veiklų metu grupėje arba lauke.

Taip pat svarbu, kad vaikas, netyčia padaręs reikaliuką į atprastukę, greitai pajaučia ir gali pranešti apie tai auklėtojai. Pereiti nuo atprastukių prie naktipuodžių daug paprasčiau negu tiesiogiai nuo sauskelnių. 

Grožis irgi svarbu 

Vaikai – mažieji estetai. Daugeliui ypač svarbu, kad drabužėliai ir aksesuarai būtų gražūs, stilingi arba su mėgstamais personažais. 

Taip pat ir su atprastukėmis – žaismingos ir ryškiaspalvės suteiks vaikui gerų emocijų ir norą jas dėvėti kiekvieną dieną.

Atprastukės berniukams ir mergaitėms didelis pasirinkimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.